Room Arranger

Jednou z mnoha alternativ, kterou můžete využít při plánování vaší kuchyně nebo jakéhokoliv jiného pokoje v domě či bytě je  Room Arranger. Jedná se o jednoduchý plánovací program, ve kterém si velmi rychle navrhnete vaši novou kuchyňskou linku, váš nový obývací pokoj, předsíň či ložnici.
 
Výhody tohoto programu jsou zřetelné, jednak je program v češtině, můžete si v něm navrhnout a naplánovat nejen kuchyň ale kompletní zařízení celého bytu. Ve finále si svůj výtvor můžete reálně projít v 3D zobrazení. To je velmi výhodné, protože si již ve fázi plánováni můžete vyzkoušet, zda vám váše plány vyhovují či nikoliv.
 
Room arragner - plánovač bytu
 
Jednoduché a intuitivní ovládání Jednoduché uživatelské rozhraní patří mezi základní přednosti programu Room Arranger, je opravdu snadné s tímto programem pracovat a vytvářet návrhy jednotlivých místností včetně zařízení. Jakmile si program vyzkoušíže, zjistíte velmi rychle jak snadno se ovládá a potom už můžete kreslit v podstatě cokoliv.
 
Velká knihovna objektů
 
Program Room aranger je už sám o sobě vybavený rozsáhlou knihovnou objektů, v podstatě zde najdete všechny základní objekty pro zařízení celého bytu od kuchyňské linky, přes obývací pokoj včetně zařízení až po objekty potřebné pro vytvoření celého domu jako jsou dveře, okna, topení a další. Samozřejmě, že v této knihovně nenajdete úplně všechno, můžete si ale sami vytvořit své unikátní objekty a ty pak sdílet s ostatními v online knihovně objektů, kam už přispělo mnoho uživatelů programu a podělili se o své výtvory.
 
Univerzálnost programu
 
Room aranger svým názvem evokuje, že je vhodný pro návrh místností, program je však natolik univerzální, že jej můžete využít i pro návrh zahrady, ulice či celého sídliště, možnosti jsou v podstatě neomezené a záleží jen na vás, k čemu ho využijete. Pro inspiraci můžete navštívit galerii http://www.roomarranger.com/gallerycz.html návrhů, které s vámi nasdíleli ostatní uživatelé.
 
Výsledek si můžete projít v prostoru
 
Výsledek svého návrhu nemusíte prohlížet pouze ve 2D formátu, ale můžete si jej projít v prostorové 3D verzi, stejne jako kdybyste výsledným bytem či domem procházeli vy sami. Tato funkce vám velmi usnadní vyzkoušet si, zda zvolený kus nábytku nebude v malém prostoru překážet v cestě či naopak zda se ve velkém prostoru neztratí. Program sám o sobě pouze exportuje návrh do 3D formátu,  k samotnému prohlížení v 3D však potřebujete některé z těchto 3D prohlížečů doporučených vývojáři:
 
 • Cortona3D Viewer 6.0 – doporučený
 • BS Contact VRML/X3D – velmi rychlý, ovládání jako ve hrách
 • Vivaty Player – úplně zadarmo – freeware
 • Zatím nejnovější verze programu je Room Arranger 5.6
 • Hlavní novinky verze 5.6:
 • Startovní stránka s vyhledáváním, odkazy na knihovny a nejběžnější akce
 • Nové barvy uživatelského rozhraní
 • Možnost nahrání obrázku na pozadí s plánkem a kreslení zdí na něm
 • Kótování v pohledu ze strany
 • Výběr písma popisků objektů při tisku
 • Pokud jste minuli předchozí verze, Room Arranger nyní dokáže vkládat do projektu obrázky (loga), můžete kreslit libovolné mnohoúhelníky a do knihovny bylo přidáno mnoho nových objektů.
 • 3D prohlížení je také nyní možné ve vlastním okně, nikoli ve webovém prohlížeči.Přečtěte si víc o všech vlastnostech a funkcích…
 • Celý seznam poznámek k vydání je v souboru What’s New
 
Stáhnout Room Arranger
 
Nejnovější verzi můžete stáhnout zde: Stáhnout Room Arranger